Cene programa

Sklep o ekonomski ceni Vrtca Murska Sobota:

Ekonomska cena Vrtca Murska Sobota:

Sklep o obračunavanju cene programa predšolske vzgoje v času otrokove odsotnosti zaradi zdravstvenih razlogov v Vrtcu Murska Sobota najdete tukaj.

ODSOTNOST OTROKA ZARADI KARANTENE ali IZOLACIJE:

Zakon o začasnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic Covid-19 (Ur.l.RS, št. 152/20; v nadaljevanju: ZZUOOP) je v 102. členu določil, da so starši, katerih otroci od 1. oktobra 2020 ne obiskujejo vrtca zaradi odrejene karantene, so za dneve odsotnosti otroka iz vrtca oproščeni plačila za vrtec. Višino znižanega plačila staršev za vrtec, ki jim je določena v skladu z odločbo pristojnega centra za socialno delo, krije proračun Republike Slovenije.

Staršem se oprostitev plačila za vrtec iz prvega odstavka tega člena prizna, če vrtcu za otroka predložijo odločbo o odrejeni karanteni.

Odločbo o odrejeni karanteni (na ime otroka) morajo starši predložiti vrtcu do zadnjega dne v tekočem mesecu. Odločbe posredujete po elektronski pošti na naslov: oskrbnine@vrtec-ms.si.

Isto velja tudi za odsotnost zaradi potrjene okužbe. V tem primeru nam na omenjeni elektronski naslov posredujte POTRDILO O PREBOLELOSTI.

Če nam izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu ali potrdila o prebolelosti ne posredujete, vam lahko odbijemo samo stroške živil.

Kako starši pridobite potrdilo o karanteni?

Obrazec za pridobitev potrdila o karanteni na domu je dostopen preko naslednje spletne strani: eUprava - Pridobitev izjave o karanteni na domu (gov.si).

Potrdilo o karanteni na domu za vašega otroka predstavlja tudi dokazilo o varstvu otroka za uveljavljanje pravice pri delodajalcu.